ORION EVOLUTION

View previous topic View next topic Go down

ORION EVOLUTION

Post  Ensys (Igor) on Thu Aug 28, 2008 1:39 am

ORIONOVA MAGLINA JE MESTO GDE SE RADJAJU NAJLEPSE ZVEZDE.

SVAKI IOLE INTELIGENTAN I MUDAR COVEK, KAO I PROSVETLJEN I SRECAN, IMA SVOJU ZVEZDU I SVETLOST. MOJA ZVEZDA SE ZOVE ORION. POREKLO IMENA JE NEPOZNATO IAKO POSTOJI OD DAVNINA - OD GRCKE MITOLOGIJE. NE ZNAM TACNO NI KAKO MI JE PRIVUKLA PAZNJU TA ZVEZDA, I NA KRAJU ZASTO, ALI DANAS ONA IMA CENTRALNI ZNACAJ U MOM ZIVOTU...ORION ZAPRAVO IMA MNOGO VECI ZNACAJ I UTICAJ OD PUKE ZVEZDE. TO JE SAZVEZDE KOJE U SEBI BROJI OKO 200 ZVEZDA RAZLICITIH VELICINA I BOJA. PRIMARNA JE PLAVA I NJENE NIJASNE. PLAVETNILA KOJE EMITUJU POZNATE ORIONOVE ZVEDE POSTOJE SAMO TU U POZNATOM DELU KOSMOSA. NIJANSE SU TOLIKO PREDVIDIVE I SPEKTRALNE I LEPE DA TAKVO PLAVETNILO NE POSTOJI NA ZEMLJI. PLAVETNILA SU LIKIDNA, PROZRACNA I NEZNA. POZNATE ZVEZDE SU BETELGEZ, BELATRIKS, SAIF I VELICANSTVENI "RIGEL". RIGEL JE IME KOJE SAM CESTO KORISTIO U SVOJIM KRATKIM PISANJIMA (SF I FANTASY). MAGLINA KOJA JE DEO SAZVEZDJA ORION U SEBI KRIJE FANTASTICNE TAJNE OD PRASINE I GASOVA KOJI KASNIJE POSLE DUGIH INTERAKCIJA FORMIRAJU NOVE I JOS VELICANSTVENIJE ZVEDE. OTUDA PROIZILAZI I RECENICA U NASLOVU KOJU SU ISPRICALI ASTRONOMI: ORIONOVA MAGLINA JE MESTO GDE SE RADJAJU NAJLEPSE ZVEZDE. U HUMANOIDNOM DELU PRICE, ORION JE LOVAC I LJUBAVNIK. U REDU - SAMO LOVAC. LJUBAVNIK SAM DODAO U ZELJI DA KOMPLETIRAM NJEGOVU BIT I SVRHU. JA SAM NJEGOVA BIT A ON JE MOJA SVRHA...

Ensys (Igor)

Number of posts : 143
: Belgrade
Registration date : 2008-08-27

View user profile

Back to top Go down

Re: ORION EVOLUTION

Post  Spirit on Fri Aug 29, 2008 1:22 am

"Desno od Betelgeza, u drugom ramenu lovca nalazi se Belatriks, g Oriona. Svoje ime ova zvezda je dobila u srednjem veku. Bellatrix je latinska rec, a znaci ratnica. U astroloskim knjigama onog doba kaze se da zene su rodjene pod ovom zvezdom predodredjene da budu srecne i da vole da pricaju (u sta ne treba sumnjati). Spektralni tip Belatriksa je B2 III, od nas je daleko 243 svetlosne godine."

Kopirala sa astronomija.co.yu

Znas uvek sam se pitala sto me zoves srecnom...Mislis da sam rodjena pod ovom zvezdom :3

Spirit
Admin

Number of posts : 552
: Nis
Registration date : 2008-02-18

View user profile http://spiritworld.forumotion.com

Back to top Go down

Re: ORION EVOLUTION

Post  Ensys (Igor) on Fri Aug 29, 2008 1:28 am

SPIRIT, DOBRO SI URADILA DOMACI ZADATAK. 10! Surprised

Ensys (Igor)

Number of posts : 143