Spirit world

AO

AO Empty AO

Post  Spirit Tue Jan 20, 2009 9:19 pm

Srpski teniseri dobro su počeli takmičenje na Otvorenom prvenstvu Australije. U prvom kolu Novak Đoković savladao je Andrea Stopinija sa 3:0, a Viktor Toricki je nadigrao Alberta Martina sa 3:1.
Đoković je u prvom setu prepustio Stopiniju samo dva gema. U drugom smo gledali izjednačenu igru do 3:3, kada je Novak iskoristio brejk loptu i „oduzeo" servis Italijanu. Protivnik nije uspeo da uzvrati i ubrzo je bilo 6:3 za našeg asa.
Stopini je krenuo agresivno u trećem setu i sa dva brejka poveo sa 4:0. Međutim, Đoković je još jednom pokazao zašto se nalazi u svetskom vrhu. Izjednačio je na 5:5 i potom pobedio sa 7:5.

Viktor Troicki dobro je počeo takmičenje na grend slem turniru u Melburnu.
Nadigrao je u prvom kolu Španca Alberta Martina sa 3:1. Prvi set srpski teniser dobio je sa 6:3.
U drugom periodu Martin je dominirao. Poveo je sa 5:2 i nije mu bilo teško da taj deo igre reši u svoju korist.
Do kraja seta Toricki je osvojio još jedan gem, pa je na kraju bilo 6:3 za španskog tenisera.
Viktor je ponovo stekao prednost u trećem setu, koji je osvojio sa 6:2.
I u odlučujućem četvrtom, Troicki je bio bolji od Alberta Martina - 6:4, pa se plasirao u drugo kolo.

Post  Spirit Wed Jan 21, 2009 10:34 am

Trećeg dana Otvorenog prvenstva Australije nastupa svih pet srpskih predstavnika u singlu.
Ana Ivanović i Janko Tipsarević prvi izlaze na teren i igraće u noći između utorka i srede, sat vremena posle ponoći. Mečevi Novaka Đokovića i Jelene Janković počinju u 2 sata i 30 minuta, dok Viktor Troicki na teren izlazi oko pet sati.
Ana Ivanović od jedan sat posle ponoći igra sa Italijankom Albertom Brijanti koja se nalazi na 169. mestu WTA liste.
Istovremeno, Janko Tipsarević igra sa hrvatskim teniserom Marinom Čilićem, trenutno 20. igračem sveta.
Prvi nosilac u ženskoj konkurenciji Jelena Janković igra od pola tri. Protivnica Jankovićevoj biće 110. teniserka sveta, Belgijanka Kirsten Flipkens. Srpska teniserka i Belgijanka su se sastale na Otvorenom prvenstvu SAD 2006. godine, kada je slavila Jankovićeva.
U isto vreme, na teren će i Novak Đoković. Đokovićev protivnik biće Francuz Žeremi Šardi, 68. teniser na ATP listi.
Poslednji srpski predstavnik trećeg dana Australian Opena biće Viktor Troicki čiji meč počinje oko pet ujutru. Protivnik Troickom biće 21. nosilac turnira u Melburnu, Španac Tomi Robredo.
Spirit
Spirit
Admin

Post  Spirit Wed Jan 21, 2009 10:40 am

Peta igračica sveta odigrala je daleko bolje nego na debiju na ovogodišnjem turniru i mada joj 169. igračica sveta nije ostala dužna meč je potrajao i duže nego što je morao.
U prvom setu viđena su tri brejka, a dva u korist Ane Ivanović koja je uspela da posle maratonskog osmog gema povede sa 5:3 posle 22 odigrana poena. Usledio je pobednički gem za osvajanje prvog seta koji je trajao gotovo 60 minuta.

Janko Tipsarević se očekivano dugo zadržao na terenu, ali mu ni nešto više od tri sata igre nije bilo dovoljno da savlada 19. nosioca Marina Čilića. Hrvatski teniser slavio je posle četiri seta - 6:2, 6:3, 4:6, 6:3.
Čilić je u prvom setu osvojio ključni brejk za vođstvo od 4:2, posle čega je sa dva uzastopna gema osvojio prvi set.
Tipsarević je odlično krenuo u nastavku meča, ali je dozvolio da posle vođstva od 3:0 Čilić veže neverovatnih šest gemova i povede sa 2:0 u setovima - 6:3!
Iako je Janko uspeo da u trećem setu za jedan brejk konačno nadvlada rivala i osvoji premijerni set (6:4), Čilić se nije dao iznenaditi pa je u odlučujućem setu slavio sa 6:3 i posle svega prikazanog zasluženo obezbedio plasman u treće kolo.

Ništa bolje od Tipsarevića nije prošao ni Viktor Troicki koji je posle tri seta poražen od španskog tenisera Tomija Robreda - 6:1, 6:3, 6:0.
Od Troickog se očekivao veći otpor 21. nosiocu na ovogodišnjem turniru kome ni činjenica da ga više ne krasi nekadašnje forma, kao i da mu tvrda podloga ne leži nije smetala da relativno lako obezbedi plasman u treće kolo.

Definitivno najbolju partiju u do sada odigranim mečevima pružio je Novak Đoković koji je posle sjajne partije praktično zbrisao sa terena Francuza Šardija – 7:5, 6:1, 6:3!
Meč je krenuo u veoma sigurnom ritumu oba tenisera koji su vredno osvajali gemove na svoj servis, da bi Đoković u finišu uspeo da načini brejk i osvoji prvi set rezultatom 7:5. Sve ostalo bilo je prilično jednostavno kada je u pitanju igra trećeg tenisera sveta.

Konačno, u trećem kolu gledaćemo i Jelenu Janković kojoj je uz malo više problema ipak bilo potrebno dva seta da eliminiše Kirsten Flipkens – 6:4, 7:5.
Prva teniserka sveta uspela je da u finišu prvog seta osvoji ključni brejk za pobedu od 6:4, da bi u drugom setu nadoknadila prednost belgijske teniserke od 3:1 i na kraju pobedi cime je sebi obezbedila plasman u trece kolo.