Spirit world
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

What do you like/hate about anime?

+3
Bobb
Spirit
FuMoe
7 posters

Go down

What do you like/hate about anime? Empty What do you like/hate about anime?

Post  FuMoe Tue Sep 02, 2008 11:14 pm

Da skratim pricu,

-zasto volite anime i koji su detalji u njemu koje obozavate i sta je to sto vas nervira kod istih?
FuMoe
FuMoe

Number of posts : 121
Registration date : 2008-08-29

Back to top Go down

What do you like/hate about anime? Empty Re: What do you like/hate about anime?

Post  Spirit Tue Sep 02, 2008 11:20 pm

Ja jednostavno sve obozava i nista me ne nervira :3 Nerviraju me osobe kada kazu da su to crtani za malu decu :DAli vise ne trosim svoje dragocene reci da im objasnjavam kako to i nije bas tako.....
Obozavam amine,one nevine poglede,poneku bezobrazniju scenu, njihove nevidljive nosice, a i cesto su price veoma dobre...cak i kada nisu zanemarim ako je lepo nacrtano :3
Spirit
Spirit
Admin

Number of posts : 552
Ëîêàöè¼à : Nis
Registration date : 2008-02-18

https://spiritworld.forumsc.net

Back to top Go down

What do you like/hate about anime? Empty Re: What do you like/hate about anime?

Post  FuMoe Wed Sep 03, 2008 1:27 am

Pa, might as well answer my own questions.

-Glavni razlog je sigurno povezan sa cinjenicom da sam potpuno beznadezan po pitanju zivota. Drugi razlog je sto je anime kao spanska serija, samo sa dobrim glumcima i mnogo vise puta dobrom pricom.

-Nervira, samo odredjene vrste fanova.

Also, anime, zavisno od svoje vrste, moze da bude namenjen za malu decu, dok odredjene vrste podrazumevaju 18 + i bez nekog seksualnog sadrzaja, tako da bilo ko ko kaze da je anime za decu je delimicno u pravu.
FuMoe
FuMoe

Number of posts : 121
Registration date : 2008-08-29

Back to top Go down

What do you like/hate about anime? Empty Re:anime

Post  Bobb Wed Sep 03, 2008 6:45 pm

Glavni razlog je sigurno povezan sa cinjenicom da sam potpuno beznadezan po pitanju zivota

Zar? :O
Anime u principu NE mrzim ali cu ih gledati samo ako nabavim disk.Necu ih skidati sa net-a ili traziti disk razmenu preko PIK-a ili foruma.
Anime u principu gledam zbog blage zasicenosti mainstrean hollywood filmova (cast izuzetcima) kao i blagu gubivremelicu (ako nemam neku zanimljivu igru tu anime otpada).
Nervira me mozda to sto su neki detalji bas zapostavljeni kao i blaga monotonost boja pozadine i likova,sve ostalo moze da bude cool.
Bobb
Bobb

Number of posts : 141
Age : 35
Registration date : 2008-08-28

Back to top Go down

What do you like/hate about anime? Empty Re: What do you like/hate about anime?

Post  Ensys (Igor) Thu Sep 04, 2008 11:34 am

Animaciju i pored mojih godina i zrelosti volim. Naravno, isključivo japansku zato što odlično kombinuje fantaziju sa futurizmom, futurizam sa naukom, ljubav sa destrukcijom itd. Ulažu dosta u crtež i scenario ne zaobilazeći svoju kulturu i svoj nacionalni pogled na svet i njegovu budućnost.

Poslednju dobru animaciju koju sam pogledao bila je "Appleseed Ex Machina". Prvi deo imam na originalnom disku a drugi sam skinuo sa neta i prebacio na disk.

P.S. Verujem da ste čuli za LUIS ROYO. Volim njegovu fantaziju i način na koji predstavlja ženu u njoj. Volim inteligentne i borbene devojke i žene koje u sebi kriju posebne ciljeve i veštine. O da, tako bi voleo da me dohvati jedna i da mi dobro naplati sve greške koje sam pravio u prošlosti. No, takvu čekam već 10 godina...
Ensys (Igor)
Ensys (Igor)

Number of posts : 143
Age : 48
Ëîêàöè¼à : Belgrade
Registration date : 2008-08-27

Back to top Go down

What do you like/hate about anime? Empty Re: What do you like/hate about anime?

Post  LudiPingvin Thu Sep 04, 2008 11:54 am

Ensys (Igor) wrote:Ulažu dosta u crtež
Ne bih se slozio. To je ono sto me dosta iritira kod anime-a i zbog toga ga i ne gledam. Ovo sam posebno osetio kod "Ghost in the shell". Imas odlicnu pricu, i odlicno osmisljene likove, ali lose izveden crtez i sliku koja jednostavno ne prenosi emociju. Svi likovi su nekako mrtvi i jednolicni (ne medju sobom, nego jednolicni u smislu da se malo sta menja u njihovim izrazima, gestikulaciji, ...) Po pravilu u anime jedan lik ima set od 5 ili 6 izraza lica (u gorim slucajevima SVI likovi imaju ovih 5 ili 6 izraza lica) i na tome se zavrsava. O glasu da ne pricam. Ne znam dal je gore izrazen u japanskim ili americkim varijantama. Preko svega toga moram da gutam cinjenicu da bez titla nigde necu stici, a SIGURAN SAM da ima gresaka i da jednostavno nije to TO.
LudiPingvin
LudiPingvin

Number of posts : 208
Age : 36
Registration date : 2008-08-27

Back to top Go down

What do you like/hate about anime? Empty Re: What do you like/hate about anime?

Post  Ensys (Igor) Thu Sep 04, 2008 12:07 pm

Priča je odlična. Pogledao sam oba dela i atmosfera mi se dopala. Prava cajber atmosfera. Hladna i jeziva. Podseća me na film "Blade Runner". Naravno da je crtež prosečan i o tome sam malo govorio u drugoj sekciji o anime.

Pozdrav.
Ensys (Igor)
Ensys (Igor)

Number of posts : 143
Age : 48
Ëîêàöè¼à : Belgrade
Registration date : 2008-08-27

Back to top Go down

What do you like/hate about anime? Empty Re: What do you like/hate about anime?

Post  FuMoe Thu Sep 04, 2008 12:23 pm

LudiPingvin wrote:
Ensys (Igor) wrote:Ulažu dosta u crtež
Ne bih se slozio. To je ono sto me dosta iritira kod anime-a i zbog toga ga i ne gledam. Ovo sam posebno osetio kod "Ghost in the shell". Imas odlicnu pricu, i odlicno osmisljene likove, ali lose izveden crtez i sliku koja jednostavno ne prenosi emociju. Svi likovi su nekako mrtvi i jednolicni (ne medju sobom, nego jednolicni u smislu da se malo sta menja u njihovim izrazima, gestikulaciji, ...) Po pravilu u anime jedan lik ima set od 5 ili 6 izraza lica (u gorim slucajevima SVI likovi imaju ovih 5 ili 6 izraza lica) i na tome se zavrsava. O glasu da ne pricam. Ne znam dal je gore izrazen u japanskim ili americkim varijantama. Preko svega toga moram da gutam cinjenicu da bez titla nigde necu stici, a SIGURAN SAM da ima gresaka i da jednostavno nije to TO.

Gledaj Golden boy (ili bilo koju drugu kvalitetno odradjenu ovu na kojoj su gledali da likovi ne izlgedaju monotono). Tu imas dosta facial expression'a, ili alternativno bilo koji hentai, ironicno bas ti imaju serijale sa realnijom animacijom i naravno realnijim izrazima, samo sto u nekima zene jednostavno nece da menjaju izraz lica i po 5 minuta...
FuMoe
FuMoe

Number of posts : 121
Registration date : 2008-08-29

Back to top Go down

What do you like/hate about anime? Empty Re: What do you like/hate about anime?

Post  YOle Fri Sep 05, 2008 2:53 am

Jos se nisam javio ovde? Neoprostivo...

eLeM, sta ja volim kod animea? Staznam, svidjaju mi se price, iako su u vecini slucajeva vrlo iskliseizirane i vrlo predvidive. Ipak ne mogu da odolim slabo razvijenim likovima koji su zamisljeni da vas rastope svojom Moe-oscu. Volim da vidim kako trapavi protagonista na kraju ipak zavrsava sa devojkom koja je luda za njim od samog pocetka iako to nije htela ni sebi da prizna. Volim da vidim kul likove koji vitlaju smesno oversized macevima. Volim one diehard protagoniste koji su najbolji na svetu ali iz nekog razloga ne pokusavaju da svoju dieahrdnost zloupotrebljavaju.

Ono sto ne volim? To je vise vezano za ljude i njihove reakcije. Ne volim ljude koji smatraju da je anime/manga kultura za decu. Ne volim ljude koji pljuju po necemu samo zbog toga sto je to nekvalitetno ali mainstream i dobija vise paznje nego sto zasluzuje. takodje ne volim fanboyeve koji misle da je nesto nevidjeno kul samo zato sto je to jedini anime za koji su u zivotu culi i pogledali par epizoda(ZOMG Naruto!).

Mozda zvucim mrzovoljno ali to mi je passing phase. Ako sam nekoga uvredio izvinjavam se.
YOle
YOle

Number of posts : 262
Age : 37
Ëîêàöè¼à : Trstenik
Registration date : 2008-08-29

Back to top Go down

What do you like/hate about anime? Empty Re: What do you like/hate about anime?

Post  vesticara Fri Sep 05, 2008 5:52 pm

Ko je od vas plakao kad je Bambiju umrla mama.... tongue
vesticara
vesticara

Number of posts : 149
Registration date : 2008-08-20

Back to top Go down

What do you like/hate about anime? Empty Re: What do you like/hate about anime?

Post  LudiPingvin Fri Sep 05, 2008 6:37 pm

Ja tu nisam, ali sam plakao u happy feet kad su ga odveli u onaj zoo vrt ili sta god Sad kmeee kako bolna scena. Divno stvorenje - na pragu unistenja :''((
LudiPingvin
LudiPingvin

Number of posts : 208
Age : 36
Registration date : 2008-08-27

Back to top Go down

What do you like/hate about anime? Empty Re: What do you like/hate about anime?

Post  FuMoe Fri Sep 05, 2008 8:35 pm

vesticara wrote:Ko je od vas plakao kad je Bambiju umrla mama.... tongue

Promasila si temu.
FuMoe
FuMoe

Number of posts : 121
Registration date : 2008-08-29

Back to top Go down

What do you like/hate about anime? Empty Re: What do you like/hate about anime?

Post  vesticara Fri Sep 05, 2008 9:03 pm

Nisam baš toliki retard.... to sam namerno malo spamovala...neću više isuviše ste ozbiljni...
vesticara
vesticara

Number of posts : 149
Registration date : 2008-08-20

Back to top Go down

What do you like/hate about anime? Empty Re: What do you like/hate about anime?

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum