Spirit world
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pesma Leda I Vatre

2 posters

Go down

Pesma Leda I Vatre Empty Pesma Leda I Vatre

Post  Spirit Fri Jan 23, 2009 2:04 pm

Posto petronije predlozi da se otvori tema evo ja cu je otvoriti.
Imam neke zamerke na njegovo vidjenje knjige.Tacno je da ima previse sexa u prvom delu ali ja u drugo i trecem se Dzonovog dozivljaja nisam procitala,a i ako je bilo bilo je vrlo nebitno.Smatram da u prvom delu nisu trebali da opisuju incest,ali ok to nije knjiga za malu decu, jer je smao mala deca nece razumeti.Koliko znam imena svih vitezova su veoma bitna jer kasnije nemozes da povezujes stvari.Ako nemas dovoljno koncentracije da to procitas onda ce ti ostatak knjige biti vrlo glupav i bez smisla....Zato tebi knjiga i nije zanimljiva mnogo.P.S. raspravila bi sa tobom i o "Artemis faul" ali ovo nije tema.

Za mene je "Pesma leda i vatre" nesto najbolje do sda napisano u epskoj fantastici.Jedino mi se kao sto vec rekoh nije dopalo to sto opisuju incest,ali ok....Kada se to vec desava....Prica mi je super dobro razradjena,dopada mi se sto ima toliko likova a ne kada u nekoj knjizi imam 2 lika koja neznaju sta ce sa sobom.Ima sasvim dovoljno fantasticnog a da ne preteraju.Dopada mi se jos i to sto ima puno licnosti, a da se nijeda ne ponovi jer svako ima neku svoju dozu koristoljubivosti i dobrote u sebi, a nijedan nema isto, tako da svaku lik ima nesto posebno.
A o samoj radnji necu da govorim vise, jer onima koji nisu citali nece biti interesantno da citaju.Ali ja toplo preporucujem da stavite na spisak za citanje.Pesma Leda I Vatre Asoiaf
Spirit
Spirit
Admin

Number of posts : 552
Ëîêàöè¼à : Nis
Registration date : 2008-02-18

https://spiritworld.forumsc.net

Back to top Go down

Pesma Leda I Vatre Empty Re: Pesma Leda I Vatre

Post  YOle Sat Jan 24, 2009 4:27 pm

Skoro sam procitao prvi deo, tako da cu govoriti iz te perspektive, koja se moze (a verovatno i hoce) promeniti kada procitam ostale delove.

Knjiga je vrlo kvalitetno napisana, i ja bih je svrstao u onu vrstu stiva koje se ne ispusta dok se ne zavrsi. Poglavlja su dobro zamisljena - podeljena su na nekoliko glavnih likova i svako poglavlje pripoveda iz perspektive treceg lica nekog od tih likova.
Sporednih likova zaista ima mnogo ali nije tesko voditi racuna o svima njima zato sto su uglavnom podeljeni po grupama koje ucestvuju u datim poglavljima, tj izvesni vitezovi se pojavljuju uz odredjene likove i u vecini poglavlja nemate 'na sceni' vise od 5-6 bitnih sporednih likova.
Takodje mi se svidja to sto prica sadrzi veliku kolicinu politickih spletki, casti, obmane, prijateljstva i izdaje. Na svakom cosku se krije potencijalni obrt i do samog kraja (bar prve knjige) nije jasno kako ce se sve zavrsiti. U prvoj knjizi sam primetio bar tri velika obrta koja pomeraju balans sila u potpunosti, a pitanje je jos koliko ce ih biti u ostatku serijala.
Jos jedna stvar, mada pretposavljam da ovo vise zavisi od citaoca, meni licno je bilo vrlo lako da se uzivim u pricu i da na momente razvijem vrlo snazne sentimente prema odredjenim likovima (o cemu moze da posvedoci i nasa adimnka).

P.S.

Lep moment je takodje sto u settingu, tj pozadini price, postoji magija sa razim magijskim stvorenjima i sl ali je u samoj prici znatno stisana i cela prica odise atmosferom srednjevekovne Evrope, sa taman dovoljno egzoticnih zacina.

P.P.S.

Smrt Lanisterima! Ziveo Rob! (ko razume shvatice)
YOle
YOle

Number of posts : 262
Age : 37
Ëîêàöè¼à : Trstenik
Registration date : 2008-08-29

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum